سلام دوستان
هدیۀ شبهای قدر من به شما  سامانۀ

منیب است. پخش زنده‌اش بازپخش جلسات سال گذشته است. هم امکان گوش سپردن به سخنرانیهای هر شب با موضوع تفسیر سورۀ یاسین» فراهم است و هم مراسم شبهای قدر که ساعت نه تا ده دعای جوشن است، ده تا یازده سخنرانی و یازده تا نهایتا دوازده و نیم مراسم قرآن روی سر گرفتن.
نرم افزار اندرویدی اش هم موجود است. می‌توانید تفسیر هر سوره‌ای را که خواستید یا شرح هر دعای صحیفه یا خطبه های نهج البلاغه را که تا الان گفته شده، رایگان بشنوید.
التماس دعای بسیار

البته اینجا از صدای خوش مداح خبری نیست. کسانی که به مداحی بیشتر دل می‌دهند، شاید این شکل از قرآن روی سر گرفتن را نپسندند. 
گرچه من سالهاست با اغراقهای عجیب و غریب مداحان و به هر قیمتی اشک گرفتن از مردم و روضه‌های طولانی ارتباط برقرار نمی‌کنم. مراسم را همین قدر مختصر و معرفت‌آموز دوست دارم. یا مثلا دوست دارم حجت الاسلام انصاریان با همان نوع گفتار و تن صدای منحصر به فردش ارام آرام مناجات کند. یا ایت الله جوادی آملی حدیث بخواند و اشکی به معرفت در دیده ها بیاورد

ادعیه را نیز دوست دارم یا خودم بخوانم یا با صدای پرسوز رادود»های عرب‌زبان بشنوم. مثل مرتضی قریش، جوان اهل قطیف، که حقیقتا سوز صدایش را دوست دارم صدایی به دور از اضافات اشک‌خشک‌کن یکسری از مداحان که انگار گمان می‌کنند امام معصوم در دعا کم گذاشته و باید خودشان توضیحاتی اضافه کنند.
خدا رحمت کند قهار را که صدای او هم حزن و شوق قشنگی داشت، ‌بی‌مانند.
سماواتی را هم نسبتا می‌پسندم. صدای خوبی دارد و وسط خواندن ادا اصول در نمی‌اورد و نقش بازی نمی‌کند.

یادم هست شبهای قدر را در روزهای نوجوانی به هیئت رزمندگان می‌رفتیم. بنده خدایی به نام سعیدی نژاد، جزء اعضای اصلی هیئت بود و سخنرانان حسابی دعوت می‌کرد. خیلی هم زود به رحمت خدا رفت. همان جا بود که با آیت الله فاطمی‌نیا آشنا شدم و چه آشنایی شیرینی. آنجا بود که علامه جعفری را دیدم و شناختم با آن لهجۀ شیرین ترکی‌اش
و آنجا بود که صدای خود مرحوم سعیدی نژاد را می‌شنیدم که هوش از سرم می‌ربود. مناجات امیرالمؤمنین در مسجد کوفه با صدای او آسمانی‌تر می‌شد. همان جا بود که دلم می‌خواست وقت هر مولای یا مولای گفتن سعیدی نژاد جان بدهم. حیف که زود از دنیا رفت و بعد هم دیگر هیئت، آن هیئت پرمعرفت سابق نشد. مداحان می‌امدند و هنوز شروع به خواندن نکرده، ادا اصول و عربده‌ها و هق‌هق‌های نمایشی‌شان و توهین‌های آزارنده‌شان به اهل بیت مخصوصا به ساحت مقدس حضرت زهرا اشکم را خشک می‌کرد. حتی آن مداحی ها باعث میشد از دوست داشتن حضرت فاطمه فاصله بگیرم؛ اتفاقی که برای کسان دیگری هم افتاده و از دیگرانی هم مانندش را شنیده‌ام.
دلم از مداحان و دروغهای شاخدارشان پر است. همین تازگی‌ها وقتی شنیدم در پخش زندۀ صدا و سیما یک نفر هرچه دروغ‌تر از دروغ را آمده و به خورد مردم داده واقعا به حال این عوام‌بازیها و در سطح نگه داشتنها افسوس خوردم.
کاش باز هم صدای مناجات امیرالمومنین را از گلوی سعیدی نژاد میشنیدم. حیف که هرچه اینترنت را زیر و رو کردم هیچ اثری از صدای او نیافتم و صدایش در همان گذشته‌ها ماند

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها